Technologia

Jak wszystkie obiekty użytkowane przez ludzi, hale namiotowe muszą spełniać podstawowe wymogi względem bezpieczeństwa. Wymogi te są regulowane przez prawo i ważne jest ich bezwzględne przestrzeganie. W tym przypadku istnieje pewne ułatwienie, ponieważ budowa nie wymaga otrzymania pozwoleń budowlanych. Nie ma to jednak wpływu na fakt, że konstrukcja musi być stworzona w taki sposób, aby nie zagrażała życiu ludzi. Szkielet to stalowa konstrukcja opierająca się na profilach. To właśnie ten element wpływa na wytrzymałość całości oraz jej stabilność. Konstrukcja musi być dokładnie wyliczona a projekt – bezbłędnie odtworzony w rzeczywistości. To daje pewność, że całość jest pewna, a zarazem bezpieczna. Na halę namiotową składa się jednak nie tylko konstrukcja, ale także powleczenie z plandeki o pewnej wadze. Że względu na swój ciężar plandeka ta musi być odpowiednio podtrzymywana przez konstrukcję. Podczas przygotowywania projektu należy zwrócić uwagę nie tylko na panujące warunki, ale także inne czynniki atmosferyczne – silny wiatr śnieg lub grad czy też rzęsisty deszcz.

Osoba podejmująca decyzję o zakupie hali namiotowej nie powinna martwić się o żadne formalności. Powinna natomiast, z myślą o bezpieczeństwie swoim oraz innych użytkowników hali, mieć określone wymagania względem producenta, u którego składa zamówienie. Wymagania te to nie tylko podanie cennika i czasu realizacji zamówienia. Bezpieczna konstrukcja wykonywana jest w zgodzie i na podstawie projektu, który został wykonany i sygnowany jest przez profesjonalnego architekta. To daje pewność, że konstrukcja będzie w stanie wytrzymać wszelkie naturalne obciążenia – zarówno te związane z jej użytkowaniem, jak i rozmaitymi warunkami atmosferycznymi i będzie warta swojej ceny. Szczególną uwagę należy zwrócić na materiały wykonawcze. Ważne jest, aby posiadały odpowiednie atesty. Atesty te dotyczą zarówno profili (na które atest wydaje Instytut Techniki Budowlanej), jak i plandeki, która musi być zatwierdzona pod kątem wytrzymałości na ogień. Dokumenty stanowiące potwierdzenie bezpieczeństwa i trwałość są gwarancją dobrej jakości namiotu magazynowego. Mogą także okazać się potrzebne podczas załatwiania ubezpieczenia.


O nas

Jesteśmy Polskim producentem hal namiotowych jak i stałych hal stalowy, działalność rozpoczynamy w 2000 roku, w Niemczech pod nazwą „TKR” tam też produkujemy i sprzedajemy hale namiotowe w konstrukcji stalowej.

Ze względu na duże zainteresowanie produktami hal namiotowych w Niemczech prywatna firma „TKR” w 2006 roku przeistacza się w spółkę i tak powstaje ITP LTD. & CO. KG i działa do dnia dzisiejszego...


więcej
Box_bottom2

ITPMar

Grunwald 1
95-070 Aleksandrów Łódzki

tel. 42 209 34 39
tel. kom. 790 279 400
Email: biuro@itpmar.pl


Oddział Niemcy: ITP LTD. & CO. KG

Timmasper Weg 33a
24589 Schülp/Nortorf
Tel: 0 43 92 - 690313 oder 15 02
Fax: 0 43 92 - 59 65
Handy: 0 171-9516415
URL: http://www.zelteundhallen.de

Szybki kontakt